ZIMA W MIEŚCIE 04.02.2010

 

ZIMA W MIEŚCIE” - „Pokaz wybranych konkurencji Trójboju Spinningowego”


Osobom „niewtajemniczonym” może wydawać się, że sroga zima to martwy okres dla wędkarzy. Dowiedliśmy, że tak nie jest. Ferie zimowe 2010 r okazały się nie tylko doskonałym okresem wypoczynku, ale również okazją do szkolenia i propagowania sportu wędkarskiego wśród dzieci i młodzieży.


Nasze Koło PZW zorganizowało w czwartek 04 lutego 2010 r. - w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu – imprezę szkoleniowo-wypoczynkową „Pokaz wybranych konkurencji Trójboju Spinningowego”. Zaproszenie na te imprezę umieszczone zostało na stronie internetowej naszego Koła PZW, a plakaty z informacją rozwieszone zostały we wszystkich szkołach, w Poniatówce oraz na miejskim lodowisku.


Dzieci uczestniczące w pokazie miały możliwość zapoznania się z bardzo ciekawą konkurencją wędkarską – z Trójbojem Spinningowym. Zajęcia prowadzone były przez członków Koła PZW nr 9 w Błoniu, posiadających uprawienia Instruktorów Wędkarstwa Młodzieżowego, prowadzących „na co dzień” zajęcia w Szkółce Ekologiczno – Wędkarskiej „DZIEWIĄTKA”.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu prowadzonego przez kolegę Leszka Wąsika, który omówił zasady rozgrywania zawodów w dyscyplinach rzutowych, zasady posługiwania się spinningiem oraz omówił szczegółowo konkurencje: Spinning Sprawnościowy 7,5 g
(tzw. Tarcza Arenberga), Spinning Cel 7,5 g (tzw. skish) oraz Odległość Spinningowa Jednoręczna 7,5 g.

 Informacje prezentowane na planszach poglądowych dzieci mogły naocznie zweryfikować na sali, na której zostały ustawione tarcza Arenberga, tarcza do skisha oraz zostały wytyczone stanowiska startowe do rzutów docelowych.


Następnym etapem spotkania była nauka rzutu docelowego. Każde z dzieci miało możliwość przećwiczenia pod nadzorem kolegów Leszka Wasika i Darka Jasińskiego rzutu spod siebie oraz rzutu bocznego – wykonując samodzielnie rzuty do tarcz.


Po tym przygotowaniu teoretyczno – praktycznym rozegrano zawody w Spinningu Sprawnościowym 7,5 g - rzut spod siebie. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale również prawdziwe sportowe współzawodnictwo. Zawody sędziował kolega Leszek Wąsik,
a zwycięzcami okazali się: Magdalena Jasińska oraz Grzegorz Hulak – zdobywając maksymalna liczbę punktów. Kolejne miejsca zajęli Dominik Recielski, Dominik Przybysz, Łukasz Gierach, Mateusz Łapacz, Asia Foryś, Szymon Andrzejewski, Jakub Pamięta, Mateusz Germer i Agata Palińska.

 Wyniki zawodów ogłosił Prezes naszego Koła PZW – Cezary Wieczorek, który złożył gratulacje zwycięzcom oraz obdarował wszystkich uczestników słodyczami.

Równolegle z rozgrywanymi zawodami koleżanka Katarzyna Szypszak oraz kolega Paweł Sobolewski trenowali z dziećmi rzut piłeczkami do celu.


Dużym zainteresowaniem cieszył się również kończący spotkanie test przyrodniczo – wędkarski, do którego przystąpiły wszystkie dzieci. Specjalnie dobrane pytania zainicjowały wiele ciekawych dyskusji, a wyniki testu wskazują na duże zainteresowanie dzieci tą tematyką oraz spory zasób posiadanych wiadomości.


Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały materiały informacyjne dotyczące trójboju spinningowego w zakresie omawianym podczas spotkania.